Globalny dostawca technologii dedykowanej branży energetycznej. Firma powstała w 2006 r. wprowadzając system inwerterów z optymalizacją prądu stałego, która zrewolucjonizowała pozyskiwanie i zarządzanie energią w instalacjach fotowoltaicznych.

Falowniki z optymalizatorami to sztandarowy produkt marki SolarEdge. Wpływają one na wzrost opłacalności inwestycji – maksymalizują otrzymywaną moc i redukują koszt energii.

Optymalizatory SolarEdge minimalizują straty wynikające z zacienienia instalacji lub pojawiających się barier sztucznych (komin, latarnia, słup etc.) oraz naturalnych (drzewa, liście, dochody ptaków). O korzyściach wynikających z ich stosowania przeczytasz w artykule Zacienienie instalacji fotowoltaicznej – czy jest na to rozwiązanie?

W 2015 roku firma zadebiutowała na giełdzie NASDAQ i od tego momentu wykazuje stały wzrost dochodów oraz marży brutto.Stabilność firmy oraz innowacyjne technologie powodują, że SolarEdge jest odpowiednim kontrahentem dla głównych instalatorów i uczestników branży energetycznej. 

Dzięki dynamicznemu rozwojowi, firma oferuje szeroki wachlarz komponentów w zdywersyfikowanych segmentach rynku. 


Zobacz również